Péče o kontaktní čočky

Při nošení kontaktních čoček se z okolního prostředí dostávají do slzného filmu nečistoty, které se usazují na čočkách. Dále tu hrají roli i lipidy obsažené v slzách, které představují další usazeniny. Toto a jiné, jsou částice dráždící oči a proto je nutné kontaktní čočky pravidelně čistit, pomocí speciálních roztoků určených k čištění měkkých kontaktních čoček. Rádi Vám vhodný roztok doporučíme.
Při jakékoli manipulaci s kontaktními čočkami si vždy umyjte ruce mýdlem a teplou vodou!

Po vyjmutí čočky z oka ji položte do dlaně, navlhčete roztokem a ukazováčkem druhé ruky mechanicky očistěte (jemně mnout z jedné a druhé strany). Poté čočku opláchněte proudem roztoku a opatrně uložte do suchého pouzdra. Misku pouzdra naplňte po rysku roztokem. To samé proveďte s druhou čočkou.
Než si čočky opět nasadíte na oči, nechte je v pouzdře alespoň 6 hodin, aby se dostatečně vyčistily. Po jejich nasazení do očí, roztok vylijte, pouzdro vypláchněte roztokem a připravte k dalšímu použití.
Pouzdro pravidelně měňte s každým novým roztokem, nejdéle po 2-3 měsících.


K OPLACHOVÁNÍ KONTAKTNÍCH ČOČEK NIKDY NEPOUŽÍVEJTE VODU !!!

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.