Jak se starat o brýle

Několik dobrých rad v péči o brýle...


Brýle nikdy nečistěte na sucho! Všechny brýlové čočky omývejte teplou vodou se saponátem či mýdlem, aby jste odstranili prach a jiné nečistoty z povrchu brýlových čoček. Tím odmastíte i ostatní části brýlí, jako jsou sedla, stranice i všechny drážky. S touto péčí zůstanou Vaše brýle v perfektní kondici.

 1. Mokré brýle utírejte speciální utěrkou (mikrovláknem). Je možné použít i speciální roztoky, jako jsou čisticí a antikondenzační spreje, doporučené k ošetření brýlových čoček. Speciální roztoky nevytvářejí šmouhy a docilí perfektní lesk brýlového skla.
 2. Pokud Vás umývání brýlí nebavi, pořiďte si od Nás domácí ultrazvukovou čističku.
  Brýle potom stačí jen osušit a nasadit na obličej. 
 3. Pokud brýle právě nepoužíváte, uschovejte je a přenášejte v pouzdrech k tomu určených. V žádném případě je nenoste volně v kapse či kabelce.
 4. Brýle nasazujte a sundávejte oběma rukama. Zabráníte tak jejich mechanickému poškození a zajistíte i rovné posazení brýlí na obličej.
  Brýle neslouží jako čelenka do vlasů!!
  1. Nevystavujte Vaše brýle vysokým teplotám (interiér auta v létě, sauna, …) a velkým teplotním změnám.
  2. Zabraňte kontaktu Vašich brýlí s chemickými látkami (kyseliny, rozpouštědla, …, lak na vlasy) a mořskou solí. Chemikálie naleptávají nejen povrchové úpravy brýlových čoček, ale i povrch samotných brýlových obrub.
 5. Zajistěte, aby se Vaše brýle a hlavně brýlové čočky nedostaly do kontaktu s drsnými a ostrými předměty (klíče v kapse, propiska v pouzdře).
 6. Pokud již dojde k poškození brýlí, poraďte se o jejich opravě s námi dříve, než je začnete lepit vteřinovým lepidlem nebo pájet cínem.
 7. V naší optice Vám rádi poskytneme běžnou údržbu Vašich brýlí (základní srovnání, zpevnění i vyčištění ultrazvukem).
  Dopřejte to Vašim brýlím alespoň jednou za půl roku.
  Působí Vám brýle jakékoliv potíže? Nesedí Vám pohodlně, tlačí, padají, nevyhovují dioptricky, či se Vám již nelíbí?


V J&M OPTIK Vám problém pomůžeme vyřešit!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
look at the wonderful replicauhren we show you here. replica uhren deutschland rolex rather strong construction together with night time benchmark is a see work together with long-term dependability of the protection. https://www.orologireplica.to/ singapore. welcome to buy swiss https://redditwatches.com/. best replique montre rolex is simple perform and simple to see.