Brýlová skla (čočky)

Brýlové čočky (skla) prošly obrovským vývojem od doby, kdy sloužily pouze jako pomůcka k vidění.
Dnešní výrobci se soustředí také na estetičnost, aby i zákazníci s vyššími dioptriemi mohli nosit brýle bez psychického strádání.
Rádi Vám pomůžeme vybrat z širokého sortimentu brýlových skel od českých i zahraničních firem.
Správný výběr brýlové obruby je závislý právě na síle dioptrií a zvoleném typu brýlového skla(čočky) 
Výsledkem bude váš příjemný pocit z brýlí, které jsou pohodlné, lehké, estetické a za odpovídající cenu.

Materiály brýlových skel

 • minerální – skleněné čočky - odolné proti poškrábání, ale relativně težké a křehké, je možné nanést povrchové úpravy a lze je tenčit
 • plastové – organické čočky - velmi lehké, téměř nerozbitné, náročnější na zacházení.Jsou nejpoužívanější, je možné nanést povrchové úpravy a lze je tenčit
 • polykarbonátové čočky- pružné a nerozbitné, vhodné zejména do vrtaných obrub či na sport, vyšší pořizovací náklady

Způsob použití

 • jednoohniskové - pro ty, co potřebují brýle pouze na dálku nebo na blízko
 • víceohniskové - multifokální skla s plynule proměnlivou dioptrií a to bez viditelného přechodu.
 • Jsou vytvořeny tak, aby co nejlépe suplovaly Váš zrak, který se s věkem poněkud zhoršil.
  Po prvotním zácviku se stanou Vaším důležitým pomocníkem v běžném životě.
  • pracovní skla – umožní ostré vidění do blízka, ale i na střední vzdálenost, což ocení hlavně lidé pracující s počítačem.
  • bifokální skla – jsou kompromisem mezi praktičností a cenou, umožní Vám vidět ostře do dálky i do blízka, ale ne ideálně na střední vzdálenost

Zušlechtění brýlových skel (povrchové úpravy)

Tenčení skel minerálních i plastových se provádí dvěma způsoby, a to zvýšením indexu lomu daného materiálu (vysokoindexové čočky) nebo oploštěním přední i zadní křivky tvořící vlastní sklo (asférické čočky), popřípadě kombinací obou technik.
Brýlová čočka je dioptricky stejná, ale tenčí, plošší, lehčí... prostě esteticky působí lépe!

Blue protect úprava chránící zrak před modrým světlem, k dnešnímu životnímu stylu patří elektronická média jako TV, PC, tablety atd. Digitální přístroje ale i moderní osvětlení interiérů produkují zvýšený podíl modré složky světla. Experti již delší dobu předpokládají, že vysokoenergetická modrá složka světla, může být pro lidské oko škodlivá. Abychom snížili toto riziko, vyvinuli jsme ochrannou vrstvu BLUE PROTECT.

U vrstvy BLUE PROTECT je přední strana čočky opatřena modrým odzrcadlením, které redukuje propustnost modrého světla o vlnových délkách 380–500 nm až o 20 %. Zadní plocha skel je opatřena vysoce účinnou širokospektrální antireflexní vrstvou, která redukuje na minimum eventuální odrazy od zadní plochy do oka.

Antireflexní úprava na minerálních i plastových čočkách je tvořena několika vrstvami, vakuově nanesenými z obou stran čoček. Jejich fyzikální vlastnosti zajišťují oboustranné snížení, až vyrušení odrážejících se paprsků. To zajišťuje větší propustnost světelných paprsků skrz čočku (vidíme čistěji, s menší únavou a bez rušivých efektů) což ocení hlavně řidiči a lidé pracující s PC.

Tvrzení brýlových čoček zvyšuje jejich povrchovou odolnost.

Hydrofobní úprava usnadňuje čištění brýlových čoček a zamezuje jejich znečištění.

Barevné úpravy minerálních skel jsou tvořeny vakuovým nanesením kovové vrstvy na povrch čočky, která upravuje její světelnou absorbci v rozmezí 12% - 75%. Pokovovení skleněných čoček se provádí ve třech barvách: hnědé, šedé, zelené. Plastové čočky se barví ve speciálních barevných lázních se širokou škálou odstínů.

Samozabarvovací (fotochromické) brýlové čočky mohou být z minerálních a plastových materiálů. Reagují na sluneční záření a podle toho plynule mnění svou intenzitu zabarvení v rozmezí 9% (ve stínu) - 80% (na slunci). Většinou se dobarvují do hnědého či šedohnědého odstínu.

Speciální čočky jsou upravené svými křivkami tak, že se dají upevnit i do sportovních zatočených brýlí. Vyrábějí se z různých materiálů, které umožňují vyšší ostrost u konkrétních aktivit, jako např. při jízdě autem, golfu, lyžování apod.

Sluneční skla G-15 s jedinečnými vlastnostmi pro řidiče. Čočka filtruje nejen UV, ale i INFRA záření. Její předností je mimořádně dobrá viditelnost ve složitých světelných podmínkách v porovnání s jinými slunečními skly. G-15 nabízíme také v dioptrickém provedení.

TLT-D slouží ke snížení progrese krátkozrakosti, viz www.tlt.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
look at the wonderful replicauhren we show you here. replica uhren deutschland rolex rather strong construction together with night time benchmark is a see work together with long-term dependability of the protection. https://www.orologireplica.to/ singapore. welcome to buy swiss https://redditwatches.com/. best replique montre rolex is simple perform and simple to see.