Brýle pro sportovce

Co čeká sportovec od svých brýlí? Rozhodně dostatečně široké zorné pole s brýlemi z odolného materiálu a dokonalou zrakovou ostrostí. Zároveň by tyto brýle měly plnit funkci ochrannou a to jak před mechanickým poškozením, tak před škodlivým zářením. Korekce zrakové vady limituje výkon a pocit při sportovních aktivitách. Při výběru brýlové čočky, která zajistí dostatečnou zrakovou ostrost, hraje důležitou roli materiál a povrchové úpravy, které mohou ovlivnit např. odolnost proti poškrábání, či propustnost brýlové čočky, pro určitá světelná spektra.

Jaké jsou možnosti korekce zraku při sportu?

Brýle s dioptrickou vsadkou

Velkou výhodou těchto brýlí, je možnost výměny ochranných zorníků za jinak barevné, polarizační, čiré a rozjasňující. Tím se rozšíří možnost jejich využití. Pokud vysadíme dioptrickou vsadku, brýle se stávají nedioprtickými a lze je použít i pro jinou osobu nebo kombinovat s kontaktními čočkami. Nevýhodou těchto brýlí je menší estetický dojem, omezené zorné pole a mírné stočení vsadky, které u vyšších dioptrií může znamenat zhoršený komfort vidění.

Brýle se zabroušenou dioptrickou čočkou

Toto řešení přináší velmi příjemný estetický vzhled, široké zorné pole, hlubší prostor pro řasy a méně rušivé odlesky.  Výrobní technologie těchto čoček si díky většímu zakřivení a použití větších průměrů, zachovávají dobré zobrazovací schopnosti. Takto vyrobené „sportčočky“ můžeme zabrousit do různých sportovních brýlí.

Plavecké dioptrické brýle

Pomůžeme s výběrem a zajistíme tzv. sety dle Vašich představ a dioptrických vad.

Potápěčské dioptrické brýle

Ve spolupráci s Libereckou firmou NAUTICO s.r.o. Vám na zakázku zhotovíme dioptrické potápěčské brýle s možností vidění do blízka i dálky.

Střelecké brýle

Do donesených střeleckých brýlí Vám zhotovíme vhodné korekční čočky. S korekcí na různé vzdálenosti odborně poradíme.

Korekce vady kontaktními čočkami

Přináší neomezené zorné pole nebo možnost použít další ochranné pomůcky. Nevýhodou je omezení v konkrétních prostředích (voda, prach, mráz). Sportovcům doporučujeme hlavně jednodenní kontaktní čočky, které jsou nenáročné na údržbu a v případě potřeby se snadno nahradí!

Zajistěte si bezpečnost a zdraví svých OČÍ !

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
look at the wonderful replicauhren we show you here. replica uhren deutschland rolex rather strong construction together with night time benchmark is a see work together with long-term dependability of the protection. https://www.orologireplica.to/ singapore. welcome to buy swiss https://redditwatches.com/. best replique montre rolex is simple perform and simple to see.